Sugedo fotoaparatas. Kada galima taisyti pačiam, o kada kreiptis į profesionalus?

Sugedo fotoaparatas. Kada galima taisyti pačiam, o kada kreiptis į profesionalus?

Fotoaparato gedimas gali būti tikras išbandymas daugeliui fotografų, tiek mėgėjams, tiek profesionalams. Tai įrenginys, su kuriuo esame glaudžiai susiję ir kuris gali būti labai brangus. Kada verta bandyti taisyti pačiam, o kada būtina pasitikėti profesionalais?

Galimybės taisyti pačiam

  1. Užterštas objektyvo paviršius. Tai gali atsitikti nuo pirštų antspaudų, dulkių ar drėgmės. Paprastai tai galima išspręsti švelniai nuvalant specialiu mikropluošto skudurėliu arba specialiais valymo skysčiais.
  2. Atminties kortelės problemos. Jei fotoaparatas “nemato” kortelės, būtina įsitikinti, ar ji yra teisingai įkišta. Kartais gali padėti kortelės formatavimas (atminkite, kad tai ištrins visus duomenis!).
  3. Baterijos problemos. Pirmiausia įsitikinkite, ar baterija yra pilnai įkrauta. Jei problema neišsprendžiama, galbūt reikės naujos baterijos.

Situacijos, kai reikėtų kreiptis į profesionalus

  1. Vidiniai elektronikos sutrikimai. Jei jūsų fotoaparatas visiškai neįsijungia arba jame yra funkcijų, kurios neveikia, tai gali būti sudėtinga elektroninė problema.
  2. Mechaniniai pažeidimai. Įskaitant sulaužytus mygtukus, objektyvo sukimosi mechanizmus ar kitus fizinius pažeidimus.
  3. Drėgmės ar vandens pažeidimai. Jei jūsų fotoaparatas įkrito į vandenį arba jį paveikė per didelė drėgmė, būtina kuo greičiau kreiptis į servisą.
  4. Problemos su jutikliu. Jei ant nuotraukų matote dėmeles, juostas ar kitus neįprastus defektus, tai gali reikšti, kad jutiklis yra pažeistas arba užterštas.
  5. Programinės įrangos klaidos. Jei pastebite, kad fotoaparatas elgiasi ne taip, kaip turėtų (pvz., užstrigęs meniu, netikėtai išsijungia), gali būti, kad reikės programinės įrangos atnaujinimo arba techninio palaikymo.

Kai kyla problemų su Jūsų fotoaparatu, pirmiausia verta patikrinti paprastesnes priežastis, kurias galima ištaisyti patiems. Tačiau jei problema atrodo sudėtingesnė, nesirizikuokite ir nebandykite taisyti patys, kad nepažeistumėte įrangos dar labiau. Profesionalių fotoaparatų taisymo paslaugos yra vertos savo kainos, ypač kai kalbama apie brangią ir sudėtingą techniką.

fototaisykla.lt
https://fototaisykla.lt